Sultani üzümü AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, çekirdeksiz Sultani üzümün Manisa markası olarak tescillenmesini istedi.
Sultani üzümü
İletişim 0536 580 37 57 / Mobil Görünüm
Sosyal İletişim Kanallarımız Atatürk Blv.45030 Keçiliköy OSB/Manisa Merkez/Manisa +90 212 212 35 17 Manisa Patent Logo

Sultani üzümü

Sultani üzümü AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, çekirdeksiz Sultani üzümün Manisa markası olarak tescillenmesini istedi.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Manisa Haberleri  Tarih :  12.1.2019       Google Plus      
Atatürk Blv.45030 Keçiliköy OSB/Manisa Merkez/Manisa +90 212 212 35 17 Manisa Patent

Manisa Patent Logo

Sultani üzümü


AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, çekirdeksiz Sultani üzümün Manisa markası olarak tescillenmesi için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda marka tescili için çalışmaların başladığını söyledi.


AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Manisa orijinli olmasına karşın yıllardır İzmir'in bir markası olarak işlem gören Sultani üzümün Manisa markası olarak tescillenmesi için sivil toplum örgütlerinden aldıkları destekle bakanlık nezdinde ciddi bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Manisa'nın önemli bir değeri olan Sultani üzümün yüzde 90'ının Manisa'da yetişmesine rağmen yıllardır İzmir'in bir markası gibi işlem gördüğünü ifade eden Baybatur, bu yanlışın düzeltilmesi için çalışmalara başladıklarını söyledi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde girişimde bulunduklarını ve Türk Patent Enstitüsü'yle görüşmelerin devam ettiğini belirten Baybatur, "Sultani üzümün Manisa adına tescillenmesi malumun ilanından öte bir şey değildir. Zira dünyaca ünlü Sultani üzümün Manisa'nın mümbit topraklarında yetişen ve Manisa'ya özgü bir ürün olduğu çağlar ötesine uzanan tarihsel bir gerçektir. Sivil toplum örgütlerimizin desteğiyle üzümün patenti ve coğrafi işareti için sonuca yönelik çalışmalarımız sürüyor" dedi.


/kaynak:Hürriyet

Sultani üzümü

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Meyve ve sebzelerin tazeliği ölçülebilecek
0 Yorum

    Yorum Yapın
    MUTLU MÜŞTERİLER
    Marka patent, tescil, uyarı, zamanlama, yönlendirme, öneri ve görüşleriyle şirketimizin son 10 yılda çok olumlu oluşumlara imza attığımızı Etkin Patent çalışanları sayesinde elde ettiğimizi ve başarılarımızın devamının süreceğinden inancımız tereddütsüz tamdır. Teşekkürler Etkin Patent…


    E-Bülten