Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Sultani üzümü » Manisa Patent AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, çekirdeksiz Sultani üzümün Manisa markası olarak tescillenmesini istedi.
Sultani üzümü

Sultani üzümü

Ana Kategori : Blog, Kategori : Manisa Haberleri
Manisa Haberleri Sultani üzümü AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, çekirdeksiz Sultani üzümün Manisa markası olarak tescillenmesini istedi.
Manisa Patent +90 212 212 35 17


AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, çekirdeksiz Sultani üzümün Manisa markası olarak tescillenmesi için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda marka tescili için çalışmaların başladığını söyledi.


AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Manisa orijinli olmasına karşın yıllardır İzmir'in bir markası olarak işlem gören Sultani üzümün Manisa markası olarak tescillenmesi için sivil toplum örgütlerinden aldıkları destekle bakanlık nezdinde ciddi bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Manisa'nın önemli bir değeri olan Sultani üzümün yüzde 90'ının Manisa'da yetişmesine rağmen yıllardır İzmir'in bir markası gibi işlem gördüğünü ifade eden Baybatur, bu yanlışın düzeltilmesi için çalışmalara başladıklarını söyledi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde girişimde bulunduklarını ve Türk Patent Enstitüsü'yle görüşmelerin devam ettiğini belirten Baybatur, "Sultani üzümün Manisa adına tescillenmesi malumun ilanından öte bir şey değildir. Zira dünyaca ünlü Sultani üzümün Manisa'nın mümbit topraklarında yetişen ve Manisa'ya özgü bir ürün olduğu çağlar ötesine uzanan tarihsel bir gerçektir. Sivil toplum örgütlerimizin desteğiyle üzümün patenti ve coğrafi işareti için sonuca yönelik çalışmalarımız sürüyor" dedi.


/kaynak:Hürriyet